Interiérové trendy 2021

Všem je asi jasný, že domov by neměl být jen cool a trendy, ale měl by hlavně odrážet naši osobnost a měli bychom se v něm cítit bezpečně a příjemně. Jak ho tedy snadno a rychle oživit, když už v něm i letos strávíme asi víc času než obvykle? Přináším vám souhrn těch nejžhavějších trendů v oblasti home a decoru, který letos uvidíte na všech Instagramech a Pinterestech.

1. Příroda má zelenou

Trend, který se nese skrze všechny odvětví si nedá pohov ani letos a doufejme ani v budoucnu. Tolik omývaná slova jako udržitelnost a přírodní materiály jsou jasnými hrdiny doby. Vsaďte proto na barvy písku, kapůča, cihel nebo spadaného listí. Co se materiálů týká, vládne dřevo, mořská tráva a hlavně ratan. Z pleteného ratanu se dá vytvořit téměř cokoliv. Na Pinterestu najdete pod hesly „cane webbing“ spoustu DIY nápadů, jak udělat třeba z obyč Ikea skříňky designerský kousek. Koukněte třeba sem.

2. Tvary, netvary, patvary?

V kurzu je nábytek i decor jak vystřižený z retro sci-fi filmů. Oblé nepravidelné tvary, pohovky bez nožiček ve stylu uvolněných 70tek, vázy jejichž siluety vypadají jako bytosti z jiné planety, vše je dovoleno! Mezi oblíbené materiály patří kov, sklo, plast nebo jemný samet, manšestr či teddybear. Tak co troufnete si alespoň na nějaký ten futuristický doplněk?

3. Bílé stěny jsou nuda

Což rozhodně neznamená, že máte celou domácnost přemalovat na tolik oblíbenou meruňkovou a hráškově zelenou… Naopak! U bílé, pískové, ale i šedé či jinak tlumených tónů prosím zůstaňte a zaměřte se raději na struktury. Mým velkým snem je mít alespoň na jedné stěně dřevěné laťky, které dodají celému prostoru na unikátnosti a útulnosti. Rozhodně nejsou trendy jen tradiční až secesní tvar. Skvěle vypadá i moderní geometrické provedení. Pokud byste hledali inspiraci, najdete ji pod od heslem „wall paneling“.

4. Sexy černá

Zatímco dřív se všechno zesvětlovalo přemalovávalo na bílo, dnes se o slovo hlásí dramatická černá. Černá vypadá skvěle v kuchyni, v koupelně, ale i v ložnici. Já osobně toužím po prosklené industriální stěně, ale bohužel doma nemám tak velký prostor, aby stěna vůbec měla co rozdělit :D. Pokud si na černý nábytek netroufáte, pořiďte si nějaký doplněk. Například matné černé příbory, nádobí, vázu, nebo jen vyměňte nemoderní stříbrné úchytky na skříních. 

Tip: Naprosto jsem se zamilovala do firmy Superfront, která si založila svůj business na předělávání Ikea nábytku, který vypiplává k dokonalosti. Sama říkám, že stačí základní Ikea korpus a dvířka, úchytky nebo pracovní deska se postarají o originální osobitý zbytek. 

Tip 2.: nemáte DIY předěláváníček dost? Pak si zamilujete videa tohohle týpka www.youtube.com/watch?v=8vTdFT8OaNQ , který předělává dekorace i nábytek za pár korun v designérská díla.

Tak co, už se těšíte, až svému domku, garsonce nebo snad loftu dodáte nový šmrnc?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *