Rekonstrukce vstupní haly

Zkrásnět si ložnici nebo kuchyň je přeci přednější než nějakou zaházenou předsíň, nebo ne? Věřte ale, že jestli se do rekonstrukce haly pustíte, nebudete litovat.

Na prvním dojmu záleží

Vstupní místnost (ať už je jakkoliv velká), je tím první místem, který ve vašem bytě přivítá nejen návštěvu, ale hlavně vás. Pokud ji tedy každý den opouštíte se zběsilým hledání klíčů a po práci přivítáte odhozením bundy na obří hromadu čehosi, váš vztah k ní se asi nijak zvlášť neprohloubí.

Naopak je fajn udělat si ve věcech pořádek a zamyslet se nejen nad funkčností vaší předsíně, ale i nad jejím designem.

Moje zkušenosti

Když jsem se do nového bytu (ano opět) nastěhovala, byla jsem z velké předsíně s oknem nadšená. Viděla jsem v ní ohromný potenciál a hlavně místo, kam umístíme i přítelovi tři kola #challenge.

1. Skříň

Hlavní dominantou byla velká starožitná skříň. Její tmavé dřevo bylo sice krásné, ale v chodbě působilo příliš stísněně. Proto jsem se rozhodla skříň nemilosrdně natřít na světle šedou. Dalším velkým úkolem bylo také natřít všechny dveře, včetně těch vstupních. Bývalý nájemník se totiž mylně domníval, že černožlutá a fialová se budou na starých dveřích s původními klikami vyjímat…

3,2,1… jde se na to!
Jak na to?

1. Dřevo jemně obruste smirkovým papírem, aby barva na povrchu lépe přilnula.

2. Nábytek omyjte jarovou nebo mýdlovou vodou, aby nevznikly mastné fleky,

3. Pořiďte si malý pěnový váleček a matnou vodou ředitelnou barvu na dřevo (Balakryl, Eternal).

4. Pohrajte si s odstínem. Já šedou barvu smíchala s bílou, aby vznikl jemnější odstín.

5. Připravte se na to, že bude třeba aplikovat minimálně 3 vrstvy a detaily domalovat malým štětečkem.

Konečný výsledek PO.

2. Věšák

Velká skříň slouží jako úložiště na oblečení, které nepotřebujeme denně. Samozřejmostí je ale i věšák, aby bylo kam věci rychlostí blesku odhodit. Ten původní kovový mi přišel naprosto boží. A to nejen svým retro designem, ale i praktičností. Byla jen potřeba ho důkladně omýt a vyleštit leštidlem na kov.

 

Občas není ten potenciál na první pohled úplně zřejmý 😀

Botník pod věšákem jsme zatím ponechali původní, ale hraju si s myšlenkou, že i on projde rekonstrukcí.

 

Ale výsledek mě baví!

3. Botník

Finálním prvkem byl botník. Upřímně se nám do něj už nechtělo moc investovat a chtěli jsme dál razit cestu „použij, co po bývalém nájemníkovi najdeš“. Nakonec napadnul přítele geniální nápad: použil obyčejnou skříňku podobnou klasické knihovně Billy z Ikea, kterou jsme našli v koupelně. Místo toho, aby dál kovové kolíčky rovně, umístil jeden pár o patro výš. Vznikl tak ideální sklon přesně na boty. Voilá cena nového botníku asi 20 Kč za nové kolíky.

 

PS: dalších 275 bot na zimu máme schované u sezónního oblečení.

A jakou část rekonstrukce si rozebereme přístě ? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *