3 chyby při zařizování interiéru. A jak je napravit.

Rozhodli jste se i vy, využít tento řekněme neobvyklý režim k tomu mít to doma zase o chlub hezčí?

Nebo jste se snad stejně jako já pustili do celkové rekonstrukce (a ano zase jsem se stehovala). Ať tak či onak, existuje pár tipů a triků, které vám zdokonalování karanténového útočiště usnadní. Tak jdeme na to!

1. DOMÁCÍ GALERIE

Ať už jste příznivci abstraktního umění nebo dáváte přednost koním běžícím v západu slunce, je důležité si rozložení obrázků pořádně promyslet.

Problém

Někdy máme tendenci viset rámečky buď zbytečně vysoko u stropu nebo naopak příliš nízko.

Jak na to?

Obrazy by měly viset přibližně ve výšce vašich očí, kde působí nejpřirozeněji. Zároveň se nebojte kombinovat několik velikostí a stylů dohromady. Skvěle vypadá například kombo černých a zlatých rámů nebo vintage a moderního stylu. Fantazii se meze nekladou!

Tip:

Samotné rozložení je možné si snadno naplánovat. Stačí si vystřihnou papíry ve velikostech samotných obrázků a malířskou lepenkou je na zdech nanečisto rozmístit. Místo hřebíků používejte skoby a nevyhýbejte se ani hmožděnkám (já vím vrtání je voprus). Jedině tak vám ale vaše umčo bude držet jako přibité ;-).

Zdroj: people.com

2. BUDIŽ SVĚTLO

Věděli jste, že v Americe se poměrně těžko shání byty, které mají ústřední stropní světlo? Přitom právě světlo dokáže změnit dynamiku celého prostoru a mělo by jít proto hned z několika zdrojů.

Protoutěný lustr z Jysku stál jen pár stovek.

Problém

Jen jedno světlo sloužící k osvětlení celého prostoru najednou.

Jak na to?

Například v naší ložnici najdete lustr s bambusovým stínidlem (a ne není to to z Ikei, který má každej :D). Pořádnou lampičku k pracovního stolu. Retro stojící lampu u čtecího koutku a jednu mini lampičku na nočním stolku, protože jinak se trhání obočí může pěkně zvrtnout 😀

Danečkova DIY lampa a lustr s Bonami.cz s žárovkami, které jsme našli po ex nájemci.

Tip:

Určitě si, jaké aktivity v dané místnosti děláte. Důležité je nejen funkční přímé světlo, ale i ambientní jemné osvětlení. Neváhejte si vyhrát se stínidly. Poslouží třeba i obrácený jutový koš nebo šikovně složená čtvrtka ve stylu origami.

Jo a pokud jste zručný asi tak jako já, moje kamarádka vám tyhle origami krásky s radostí vyrobí (jen o tom ještě neví).

3. KOUZELNÝ KOBEREC

Nic nezútulní prostor tak rychle jako huňatý koberec. Jeho vzor a tkanina dokážou dát spád celému interiéru. Proto si s jeho výběrem dejte načas a jeho umístění klidně tisíckrát změňte.

Problém

Moc velký nebo naopak moc malý koberec dokáže i ten nejvypiplanější interiér pěkně zkazit.

Jak na to?

Zvažte, k jakému nábytku koberec pořizujete. Pokud chcete například koberec k pohovce, neměl by být jen pod konferenčním stolkem, ale vždy alespoň částečně i pod nožičkami gauče. To samé platí i pro postel. U jídelního stolu se držte pravidlem, že na koberec by se měl vejít nejen stůl ale i všechny židle.

Tip:

Prohrabte se půdami babiček nebo divno inzeráty na Bazoši. Můžete tam narazit na dokonalý orientální vintage kousek, který je teď must have každého boho interiéru. Nezapomeňte si ho ale nechat profesionálně vyčistit, protože breberky už tak cool nejsou 😉.  

Moje oblíbené vetešnictví plné super úlovků i hooodně harampádí najdete třeba v Martinicích.

Obývací pokoj @patticakewagner a jídelna dreamgreendiy.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *