Organizační hacky

Jak uskladnit neuskladnitelné, a ještě mít vše přehledně uspořádané?

Troufám si říct, že jsem samozvaný organizační mistr! Po životě v garsonce jsem se sice přestěhovala do božských 46 m2, ale nakonec i se psem, klukem, jeho čtyřmi koly a 265 černými batohy. Organizační vychytávky z mého života v 1kk proto mohly zase směle ožít.  

Do posledního milimetru

Prostor je třeba využít, jak to jen jde. Což však neznamená, pořídit si obývací stěnu a vyplnit ji soškami slonů. Nýbrž využít volné místo pod postelí, gaučem nebo nad skříní.

Například sezónní oblečení je nejlepší vysát do vakuových pytlů a uložit ho do boxů pod postel. Na skříň si můžete pořídit nástavbu nebo papírové krabice na dokumenty či náhradní peřinu. Důležité je, aby mělo vše svůj jasně daný nejlépe i nadepsaný box. Jinak vznikne pod postelí černá díra plná čehosi, pod kterou by nevlezl ani noční bubák.

Úložný box a klasické krabice jsou oboje z Ikea.

S přítelem hrajeme takovou hru (nebojte klidně čtěte dál ;-)) Po příchodu z práce mám najít novou vychytávku. Většinou mi to sice trvá tak dlouho, až to s jistou hořkostí ve tváři sám prozradí, ale výsledek stojí za to. Tyhle maličkosti jsou nakonec mistrovskými organizačními hacky, které by mě samotnou nenapadly.

Polička sem polička tam

Jedním z nich jsou bonusové poličky. I skříně z Ikei si totiž můžete vytunit podle sebe! Třeba my máme navíc úložný prostor na prkýnka nebo extra poličku na hrníčky. Každé volné místo nad boxem s ponožkami nebo kořením se dá totiž nápaditě využít.

Vlevo je mini police na prkýnka a vpravo jsme připevnili zbytek dřeva z kuchyňské desky, aby vzniklo extra místo na hrníčky.
A tohle je moje vysněná budoucnost!
Zdroj: www.containerstore.com

Na maličkostech záleží

Namísto dřevěných tlustých ramínek, použijte ty sametová úzká, ze kterých oblečení nejenže nepadá, ale zároveň se ho tam vejde o dost víc. Do ledničky si zase pořiďte několik plastových boxů. Jeden na sýry, druhý na zeleninu atd. Budete tak i během nočního náletu vědět kde, co hledat a zároveň se vám nebudou při vyndávání tatarky (kterou samozřejmě nikdo nejíme) kutálet cibule ven.

Přiznávám, že tohle není moje skříň ani lednička ZATÍM!
Zdroj: containerstore.com a jessie-may.com

I zeď je úložný prostor

Zeď nabízí nespočetné množství využití. Na té naší jsou pod sebou zavěšená dvě kola (jupí jej) a velkou úsporou místa je i pověšená televize nebo monitor.

Do mezery za skříní, za kterou by se jinak jen prášilo, jsme přivrtali háček (okej Dan přivrtal), na kterém visí schovaný věšák a žehlící prkno. Háčky zkuste zavěsit také na dveře. Kabelky nebo rychlostí blesku svlečené džíny se pak nebudou válet všude kolem.

Zavěsit se dá nejen květináč, ale i kabelky nebo šály.
Pozor, za televizí je i neviditelný DIY držák na Xbox!

A jedno extra info na závěr, pokud vás nahlédnutí do mého skromného bytečku baví, můžete se brzy těšit i na video room tour ;-)-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *