Kam na ty nejfotogeničtější Insta místa v Londýně #částprvní

Hele já vím, že cestování rozhodně není o fotkách. Je to přece o poznávání nových kultur a rozšiřování si obzorů! Pokud vás ale povrchně zajímá, jaká místa budou vašemu Insta feedu vážně slušet, tak určitě čtěte dál…

Hurá na Tower

V Londýně jsem byla letos potřetí. Poprvé jsem měla na celé město jeden den. A jakožto správný snílek, jsem se vykašlala na mapu a bezhlavě se vydala na legendární Tower Bridge. Ten sice nesmí při žádné návštěvě Londýna chybět, ale je poměrně daleko od všech dalších známých památek. Já to nevěděla, a tak jsem svou první návštěvu strávila v metru a viděla jen tenhle modrej most a letiště. Pro tu nejlepší fotku most přejděte a vyfoťte se na nábřeží s londýnskou chloubou za zády (třeba jako pan racek).

Zamilovaná v Notting Hill

Pokud jste ti správní Insta nadšenci, budete ve čtvrti Notting Hill běhat jak pobláznění. Každý dům je tu jinak barvený a na Portobello Road si pořídíte vintage blůzu z devadesátek, suvenýry s princem Harrym i prasácký fish and chips. Sytě barevné baráčky najdete na Lancaster Road a pastelovou duhu třeba na Westbourne Park Road, Chepstow Villas nebo Denbigh Terrace. Jo a obrňte trpělivostí, protože o další tunu lidí dychtící po #instafrinedly fotkách tu není nouze.

Boho vibes

Pokud ještě furt nemáte barev dost, je Neal´s Yard jasnou další zastávkou. Tohle malinkaté náměstí doslova srší barvami a najdete tu obchůdky s organickou kosmetikou i voňavou kavárnu. Jestliže přes skupiny asijských turistů ony boho podniky sotva uvidíte, stačí pohledět vzhůru! I kdybyste tu strávili jen pár minut, ten výhled bude vás i váš foťák bavit.

Ztracená v tropech

A protože třetí návštěvou Londýna jsem měla všechny ty „povinný“ zastávky za sebou, bylo mým dalším cílem vidět něco extra. V Barbican Conservatory najdete kromě jiné tuhle tropickou oázu, propojující všude přítomnou zeleň se surovým brutalismem (ach to znělo chytře). Pro veřejnost je otevřeno každou neděli a vstupné je zdarma! Pokud si na zahradách ulítáváte, zajděte také do Sky Garden, ze které je výhled na celý Londýn.

Londýnské #musthave

Chcete, aby vaše cool návštěva Londýna nikomu neunikla? Pak zaplavte feed vším anglickým. Například červenou budkou – zvolte nějakou víc zastrčenou, kde na stejnou fotku nečeká dalších x nedočkavců. Dále vysmátou fotkou na Piccadilly Circus – naštěstí mě smích nepřešel, když jsem si v záplavě turistů odložila nefotogenickej batoh a šálu na zem. Na vlastní nebezpečí se posaďte na ostrůvek na Oxford Street a čekejte na průjezd červených busů. Nebo zajděte do luxusního obchodního domu Harrods a dělejte, že si ty tenisky z hadí kůže rozhodně můžete dovolit. Jen o víkendu tu otevírají až od 11:30, asi protože boháči vstávají až na brunch.

Tohle s klidem vynechejte

Pokud jste v Londýně poprvé, asi si památky jako Buckingham Palace nebo Big Ben nechcete nechat ujít. Za mě to ale bylo spíš o zklamání. Big Ben je sto let za lešením, London Eye je plný dětí, mířících do Shrekova světa a Palác uvidíte maximálně z dálky přes mříže. Raději si proto zajděte do Hyde Parku nebo do stylové kavárny.

O těch nejrůžovějších a nejhipstřejší podnicích už brzo v #částidruhé!

Na každou cestu si do Google Maps zaškrtávám místa, které chci vidět. Pokud vás moje letošní cesta zaujala, najdete všechna důležitá místa tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *