Kam na ty nejfotogeničtější Insta místa v Londýně

Hele já vím, že cestování rozhodně není o fotkách. Je to přece o poznávání nových kultur a rozšiřování si obzorů! Pokud vás ale povrchně zajímá, jaká místa budou vašemu Insta feedu vážně slušet, tak určitě čtěte dál…

Hurá na Tower

V Londýně jsem byla letos potřetí. Poprvé jsem měla na celé město jeden den. A jakožto správný snílek, jsem se vykašlala na mapu a bezhlavě se vydala na legendární Tower Bridge. Ten sice nesmí při žádné návštěvě Londýna chybět, ale je poměrně daleko od všech dalších známých památek. Já to nevěděla, a tak jsem svou první návštěvu strávila v metru a viděla jen tenhle modrej most a letiště. Pro tu nejlepší fotku most přejděte a vyfoťte se na nábřeží s londýnskou chloubou za zády (třeba jako pan racek).

Zamilovaná v Notting Hill

Pokud jste ti správní Insta nadšenci, budete ve čtvrti Notting Hill běhat jak pobláznění. Každý dům je tu jinak barvený a na Portobello Road si pořídíte vintage blůzu z devadesátek, suvenýry s princem Harrym i prasácký fish and chips. Sytě barevné baráčky najdete na Lancaster Road a pastelovou duhu třeba na Westbourne Park Road, Chepstow Villas nebo Denbigh Terrace. Jo a obrňte trpělivostí, protože o další tunu lidí dychtící po #instafrinedly fotkách tu není nouze.

Boho vibes

Pokud ještě furt nemáte barev dost, je Neal´s Yard jasnou další zastávkou. Tohle malinkaté náměstí doslova srší barvami a najdete tu obchůdky s organickou kosmetikou i voňavou kavárnu. Jestliže přes skupiny asijských turistů ony boho podniky sotva uvidíte, stačí pohledět vzhůru! I kdybyste tu strávili jen pár minut, ten výhled bude vás i váš foťák bavit.

Ztracená v tropech

A protože třetí návštěvou Londýna jsem měla všechny ty „povinný“ zastávky za sebou, bylo mým dalším cílem vidět něco extra. V Barbican Conservatory najdete kromě jiné tuhle tropickou oázu, propojující všude přítomnou zeleň se surovým brutalismem (ach to znělo chytře). Pro veřejnost je otevřeno každou neděli a vstupné je zdarma! Pokud si na zahradách ulítáváte, zajděte také do Sky Garden, ze které je výhled na celý Londýn.

Londýnské #musthave

Chcete, aby vaše cool návštěva Londýna nikomu neunikla? Pak zaplavte feed vším anglickým. Například červenou budkou – zvolte nějakou víc zastrčenou, kde na stejnou fotku nečeká dalších x nedočkavců. Dále vysmátou fotkou na Piccadilly Circus – naštěstí mě smích nepřešel, když jsem si v záplavě turistů odložila nefotogenickej batoh a šálu na zem. Na vlastní nebezpečí se posaďte na ostrůvek na Oxford Street a čekejte na průjezd červených busů. Nebo zajděte do luxusního obchodního domu Harrods a dělejte, že si ty tenisky z hadí kůže rozhodně můžete dovolit. Jen o víkendu tu otevírají až od 11:30, asi protože boháči vstávají až na brunch.

Tohle s klidem vynechejte

Pokud jste v Londýně poprvé, asi si památky jako Buckingham Palace nebo Big Ben nechcete nechat ujít. Za mě to ale bylo spíš o zklamání. Big Ben je sto let za lešením, London Eye je plný dětí, mířících do Shrekova světa a Palác uvidíte maximálně z dálky přes mříže. Raději si proto zajděte do Hyde Parku nebo do stylové kavárny.

O těch nejrůžovějších a nejhipstřejší podnicích už brzo v #částidruhé!

Na každou cestu si do Google Maps zaškrtávám místa, které chci vidět. Pokud vás moje letošní cesta zaujala, najdete všechna důležitá místa tady.

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *