Fenomén sauna. Místo tisíce a jednoho penisu.

S příchodem mrznoucích měsíců chodím do sauny pravidelně. Přesto se během saunování nikdy nenudím. Pozorovat onu ojedinělou sortu saunujících je totiž zážitek k nezaplacení. A ano, jsem její součástí…

Nahota sem nahota tam

Se změnou ročního období se mění i vnímání nahoty. V létě potkáte v tramvaji cestou do Podolí náctileté v šortkách tak zařízlých, že i plavky by byly pro pohled cestujících osvobozující. Když si ale kolem prosince oblékne ženská sukni nad kolena a punčocháče, působí to na okolí, jako troufalá Gejša odhalující zápěstí. Stejně to funguje i v určitých místech. Když jsem dnes stála za postarším mužem u vstupu do wellness světa (přestože zábavné světy mě značně děsí), rozhodně jsem si nepředstavovala, že za pár minut si bude pán přímo nade mnou upravovat nejen své prostěradlo tak, jak ho příroda stvořila. Především tihle postarší často dobře krmení pánové se totiž domnívají, že jejich intimní partie musí ukázat světu (když už je neukazují doma).

Legální esopeso

Nejsem žádná puritánka. Navíc být v sauně jen v prostěradle je vyloženě nařízené. ALE! Když jde o skupinky chlápků, kteří sedí s roztaženýma nohama a masírující si svá zpocená chlupatá těla těsně nad vaší hlavou (nemáte zač) byla bych přeci jen pro zachování trochy soudnosti. Ono mlaskání a cizí kapka potu na vašem rameni, o které z hloubi duše doufáte, že je vaše, vás bude strašit i ve snech. Proto si prosím příště zachovejte alespoň trochu úcty k ostatním a schovejte si své scvrklé části těla na doma.

Zdraví v ohrožení!

Sauna je samozřejmě ohromně prospěšná věc. A to nejen pro tělo, ale i pro duši. Dnes jsem se ale v relaxační zóně začetla do časopisu Bazén & Sauna (nekecám, fakt se vydává) a byla jsem šoku! Věděli jste, že saunování ohrožuje mužskou plodnost? Onen článek totiž doslova upozorňoval na možné přehřátí šourku, který doporučují položit na stehno a pot ho tak bude přirozeně ochlazovat. Jo a prosím vás nikdy si šourek nepokládejte na rozpálené dřevo (nejen kvůli plodnosti ale i ostatním, díky). V Asii dokonce muži přebývají v horkých lázních, což působí jako antikoncepce. K tomu bych jen dodala, že Asiatů je na světě fakt dost, takže na to spíš nespoléhejte.  

Pár tipů na závěr

Vyzkoušela jsem několik míst, která nejlépe splňují kritéria: co nejméně lidí, co nejpříjemnější místo a přijatelná cena. Tady jsou moje nejoblíbenější:

Saunový svět hotel Olšanka – na první pohled komunistická budova, která vás překvapí cenou 240 Kč za osobu (100 Kč s multisportkou), zrenovovaným prostředím a solnou, bylinkovou nebo finskou saunou.

Infinit Holešovice – když vychytáte dobu, kdy v sauně není tolik lidí co v Ikee, je Infinit příjemným útulným místem hned vedle nádraží Holešovice. Cena 245 Kč a s multisportkou opět něco doplácíte.

Sauna spot Dvorce – mrtě lidí, cena 290 Kč, ale za to super výhled na Vltavu a zasněžené nábřeží.

Lázně na lodi – teprve se chystám do sauny na Rašínově nábřeží, která je pro 16 osob, koukáte na řeku a cena je jen 140 Kč na hodinu.

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *