Šla jsem na botox. Aneb tohle doma nezkloušejte.

Jako bývalá redaktorka jsem měla možnost vyzkoušet spoustu drahých produktů a procedur a to úplně zadarmo! A protože já se výzev přece nebojím, mám za sebou hned několik extrémních zážitků…


A teď ruku na srdce. Přestože se všichni hlásáme k zero waste životu, kupujeme si zeleninu zásadně jen od farmářů a zkoušíme deodoranty neobsahující hliník a ideálně ty, po kterých nebudeme smrdět, když přijde na krásu, jsme schopné ledasčeho. Ono totiž něco jiného je, když koukáte na celebrity a říkáte si, jaký to jsou fifleny, že chodí například na rozjasnění pohledu pravým zlatem (k tomuto zákroku se hrdě hlásí modelka Eliška Bučková). Když ale máte tu možnost tyhle luxusní pičičmundičky na vlastní kůži ZADARMO vyzkoušet, tak jako kdo by odolal?

1. Laserová epilace

Účinnost: nemám právo soudit, bolest: 8 / 10, důvod: nemuset si už nikdy holit podpaží ani jiný místa!

Pokud bych mohla jmenovat jen jeden bolestivý beauty zážitek, byla by to laserová epilace. Do téhle procedury jsem vkládala hodně nadějí a určitě na ní nikdy nezapomenu. Upřímně nemuset už nikdy použít žiletku a mít tělo (nebo určité oblasti) bez jediného chloupku, to je přece sen ne? Po příchodu do salónu jsem si za oběti určila podpaží a bikini oblast. Šlo o před létem logickou, ač silně sadomasochistickou volbu. Dané části mi kosmetička nejprve oholila, přičemž už tento zážitek nás velmi sblížil, a následně je namazala znecitlivujícím krémem a zabalila do igelitu. V tu chvíli jsem si myslela, že to nejhorší už mám za sebou ale… Ta půl hodina, kdy ležíte s igelity na tříslech a v podpaží, nebo když vás cizí slečna holí, není nic ve srovnání s tou bolestí, kterou ucítíte při vypalování prvního chloupku

Auuu ještě teď to cítím!

Ehm tady nedaruju krev, ale čekám, až zabere umrtvující krém.

Pro srovnání to bylo asi 100 krát horší než moje tetování na žebrech. Sice uznávám, že jsem trochu cíťa, a že porod bude asi větší jízda, ale i tak. Nemluvě o palčivém pachu spalujících se vlasů (chlupů), který navždy zůstane v mých nejtemnějších vzpomínkách. Zákrok totiž spočívá v tom, že  laser musíspálit a postupně zničit každičký jednotlivý chlup. No a tak se dostáváme k problému numero tisíc. Proceduru musíte minimálně 6 krát zopakovat, protože každý chlup je v jiné růstové fázi a jedině tak, budete navždy hebounká. Takže závěr je, že mě v tom salónu už víckrát neviděli, a že žiletky jsou nadále moje BFF.

2. Botox do podpaží

Účinnost: 90%, bolest: 6 / 10, důvod: už žádné koláče v podpaží!

Na začátku chci říct, že uznávám, že tento zákrok byla fakt blbost. Taky chápu všechny bio ženy, které by mi chtěly nadávat, že si do zdravého těla zbytečně vpichuji jed (mimochodem botox je přírodního původu, takže by ho mohly i ony pro nás cestující v mhd někdy zkusit). Každopádně opět  vyhrála zvědavost a moje touha po dokonalém až nelidském těle (alespoň tak to nazval můj terapeut). A tak jsem si nechala dát několik dlouhých injekcí s botoxem hluboko do podpaží.Bolelo to, jako sviň!Nebýt faktu, že jsem to absolvovala kvůli reportáži a pár lidí mě u toho fotilo, určitě by ukápla nejedna slzička. Na rozdíl od laseru jde ale o poměrně rychlou srandu, která se nemusí xkrát opakovat. A tak až překonáte první den, kdy chodíte jako fitness nabušenec, co nemůže dát ruce k sobě, máte na rok od pocení pokoj. Nutno podotknout, že jsem se vlastně nikdy nepotila, což možná zní jako paráda, ale jen do léta, kdy se moje tělo začne díky špatné termoregulaci vařit zaživa. A tak vážně nevím, proč jsem do toho vlastně šla… Navíc si pamatuji, že ten den jsem měla teprve třetí rande se svým současným přítelem, a že když sem mu prozradila, proč si nemůžu nabrat jídlo, měl asi sto chutí utéct a už se s tou divnou holkou nikdy nevidět. Možná si ale díky tomu uvědomil, že takového dementa stojí za to ještě chvíli pozorovat a fascinuju ho snad dodnes.

Ale zpět k botoxu – pokud máte problémy s nadměrným pocením ať už dlaní, plosek nohou nebo podpaží, určitě vám tento zákrok pomůže. Musíte se ale připravit na to, že vás bude stát asi jako jeden nájem na Hájích nebo třetina nájmu na Letné, a že po roce se budete zase potit jako prase.Pokud vás dnešní článek nejen vyděsil, ale třeba i trochu pobavil, tak vám třeba někdy povím o liftingu řas nebo jak mi  tricholog zkoumal kutikulu mého vlasového váčku. Aneb jsem úúúplně normální!


One Comment

  1. Tak u tohoto článku jsem se hodně pobavila! Nicméně soucítím a asi nikdy nebudu patřit k těm ženským, co by se rvaly za frázi “pro krásu se musí trpět/něco vydržet“, no já asi radši trpět nebudu nebo tedy nebudu krásná podle ideálu a měřítek 😀 pro mě bylo donedávna utrpení si vytrhat pořádně obočí natož absolvovat laserovou epilaci. Určitě piš dál, jde ti to skvěle!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *