Jak mít v šatníku konečně jen to, co opravdu chcete nosit.

Znáte takový ty divný lidi, co mají rádi různobarevné tabulky, věci nosí ve znovu uzavíratelných sáčcích (znovu takže eko!) a oblečení mají srovnaný podle barev? Tak přesně takovej magor jsem většinu času já. A jako ten správný organizační úchyl přidávám několik chytráckých rad, jak si vytvořit super srovnaný šatník plný věcí, které budete chtít nosit!

Šup s tím pryč!

Příručky pro nadějné minimalisty radí, že základem je si vzít daný kousek do ruky a na férovku si říct „Měl/a jsem ho za poslední rok na sobě?“ Ne? Tak je načase se ho nemilosrdně zbavit. Výjimku tvoří snad jen ošklivý tričko z loučení se základkou s trapným citátem (naše bylo škola je jako vězení, sedíš v ní a nevíš za co… ha ha ha), popřípadě mikina božího kluka z fesťáku (jako bych na nějakém kdy byla), kterému jste zapřisáhle tvrdila, že ji vrátíte, a přitom se cítila hrozně cool. Vyhoďte i džíny, které vám upřímně už nikdy nepadnou, trika, který jste nosila do úmoru a dnes by se za ně styděl i bezďák i zabijácký lodičky, ve kterých jste se vyfotila maximálně na Instagram. Všechny tyhle věci vám zbytečně zabírají místo a vytváří onen pocit

„Jak to, že mám tak plnou skříň a fuuurt nemám co na sebe?“

Jak na to?

Možností, jak se věcí zbavit je hned několik. Přestože věnovat věci na charitu zní jako bezva nápad, ještě líp vám bude (teda alespoň mě je), když je prodáte třeba na Vinted.cz. Mimochodem mě tam najdete pod hustou přezdívkou mrsnattali, tak mě koukejte nějakých věcí zbavit. Nevěřili byste, o co všechno mají lidé zájem. Upřímně se mi x krát stalo, že za daný kousek, zaplatila slečna klidně stejnou i vyšší cenu, než já při jeho pořizování. A to mě jako správného spořílka dokáže extra zahřát na srdíčku! Základem je co nejhezčí fotka na co nejhezčí postavě (takže například sestra poprosí mě a tak…). Co teprve plánuju, je zkusit svoje zboží na hipster blešáku, ale obávám se, že bych s víc věcmi spíš odešla, než přišla. No, a když jste ani na Vinted ty šatičky neprodaly, znamená to, že jsou fakt hnusný a je načase, dát je buď do sběrný popelnice pro potřebné, nebo toho potřebné ušetřit a začít s nimi vytírat podlahu.

Sejde z očí

…sejde z mysli. A to u většiny okoukaných bot a oblečení rozhodně chcete. Proto po každém konci sezóny, schovám všechny letní outfity pěkně pod postel. Rok na to, je vybalím a s radostí zjistím, že si asi polovinu z nich nepamatuju. Ve výsledku mám tak nejen víc místa v šatníku, ale také radost při znovuobjevování staronových kousků.

Výlet do Ikei

V neposlední řadě, se doporučuji s jasným cílem (i když všichni víme, jak to dopadne), vydat do Ikei. Tam totiž najdete nepřeberné množství organizačních vychytávek. Od vakuovaných pytlů, do kterých schováte po zimě péřovky a huňatý svetry, přes ramínka na šátky a kravaty, až po krabičky na šperky a spodní prádlo. Super vychytávkou jsou třeba užší ramínka, díky kterým se toho do skříně vejde mnohem víc. Nebo použít příborník jako krabičku na různé šperky. Třídění a organizování je pak úplná radost!

 Nakoukněte do zlevněné sekce Ikea, kde najdete vystavované kousky i s 50% slevou.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *